آموزش متلب, دوره آموزشی جنرال متلب

نصب نرم افزار متلب

آموزش نصب نرم افزار MATLAB

آموزش نصب نرم افزار متلب

نصب نرم افزار متلب بسیار ساده تر از آن است که تصور میکنید. بعد از مطالعه این راهنما شما قادر خواهید بود به تنهایی از عهده نصب نرم افزار متلب بر آئید. ما علاوه بر ویدئوی آموزش نحوه نصب نرم افزار MATLAB، آنرا به صورت تصویری در قالب متن نیز توضیح داده ایم تا بتوانید با سهولت آنرا نصب کنید. برای دانلود نرم افزار متلب می توانید به سایتهای دانلود نرم افزار  مراجعه نمائید.

قبل از هر چیز توجه کنید که اگر ورژن متلب شما با ورژن نصبی که ما قصد توضیح آنرا داریم فرق داشت نگران نباشید زیرا اصول کلی نصب نرم افزار متلب در ورژنهای مختلف فرقی نمیکند. لطفا در هنگام نصب نرم افزار  حتما  اینترنت خود را قطع کنید. فضای مورد نیاز روی هارد سیستم شما بسته به ورژن نصبی حدودا 15 گیگابایت خواهد بود.

 

مرحله اول

  • اجرای فایل Setup

برای نصب نرم افزار متلب، فایل setup که در پوشه اصلی قرار دارد را اجرا کنید. با اجرای فایل setup، صفحه ای به صورت شکل زیر نمایش داده می شود.

صفحه ابتدایی هنگام نصب نرم افزار متلب

  • وارد کردن سریال نامبر

ما با گزینه اول  با نام Log in with a MathWorks Account کاری نداریم.گزینه دوم یعنی Use a File Installation Key را انتخاب و سپس بر روی دکمه Next کلیک می کنیم. در این صورت صفحه زیر نمایش داده خواهد شد.

 

صفحه پذیرش لایسنس هنگام نصب نرم افزار متلب

 

حال دکمه رادیوئی Yes را انتخاب و بر روی Next کلیک می کنیم. با این کار صفحه زیر نمایان می شود. در این صفحه باید گزینه اول یعنی I have the File Installation Key for my license  را انتخاب کنیم و پسورد را که باید در فایلهای نصبی خود داشته باشید را وارد کنید.

 

وارد کردن پسورد نصب نرم افزار متلب

 

در ورژن نصبی نرم افزار متلب ما این پسورد برابر 09806-07443-53955-64350-21751-41297 است. معمولا این رمز در پوشه crack و در فایلهای تکستی با نام how یا Readme قرار دارد. این سریال نامبر را وارد کنید. اگر درست باشد دکمه Next فعال می شود. حال میتوانید با کلیک بر روی آن وارد مرحله بعد به صورت شکل زیر شوید.

 

انتخاب مسیر نصب برای نصب نرم افزار متلب

 

  • انتخاب مسیر نصب و تولباکسها

مسیری که مایلید نصب  متلب در آنجا انجام شود را انتخاب کنید یا به صورت پیش فرض همین مسیر را برگزینید. حال بر روی دکمه Next کلیک کنید تا شکل زیر ظاهر گردد.

 

صفحه انتخاب تولباکسهای نصبی به هنگام نصب نرم افزار متلب

 

در این صفحه تولباکس هایی از نرم افزار متلب که قرار است نصب گردد برای شما نشان داده خواهد شد. اگر بخواهید تولباکسی نصب نشود تیک آن را بردارید. ما همه تیک ها را میگذاریم بماند و بر روی دکمه Next  کلیک می کنیم تا شکل زیر ظاهر شود.

 

مرحله نصب در نرم افزار متلب

 

در این شکل نیز بر روی دکمه Install می زنیم تا فرایند نصب مانند شکل زیر شروع گردد. معمولا وابسته به قدرت سیستم شما این مرحله چند دقیقه زمان خواهد برد.

 

شروع نصب نرم افزار متلب

بعد از کامل شدن فرایند بالا شکل زیر نمایش داده خواهد شد.

آخرین مرحله نصب نرم افزار متلب

 

مانند مراحل قبل بر روی دکمه Next کلیک کنید. تا فرایند نصب همانطوری که در شکل زیر نشان داده شده است کامل گردد.

 

اتمام نصب نرم افزار متلب

 

بر روی دکمه Finish کلیک میکنیم تا پروسه نصب  پایان پذیرد.

 

مرحله دوم

در این مرحله باید قبل از اجرای نرم افزار متلب دو کار دیگر نیز انجام دهیم. ابتدا وارد فولدر crack شده و فایل libmwlmgrimpl.dll  را در مسیر نصب نرم افزار متلب قرار دهیم. اگر مسیر  را به صورتی که خود پروسه نصب به ما پیشنهاد داد انتخاب کرده باشیم این مسیر به صورت C: \ Program Files \ MATLAB \ R2017a \ bin \ win64 \ matlab_startup_plugins \ lmgrimpl خواهد بود.

توجه شود که فایلی همنام libmwlmgrimpl.dll در این مسیر وجود دارد که باید جایگزین فایل ما شود. بعد از این مرحله در همان فولدر crack فایل license_2017a.lic  را در فولدر license متلب خود قرار می دهیم. اگر مسیر نصب شما همان پیش فرض مسیر نصبی باشد این مسیر به صورت C: \ Program Files \ MATLAB \ R2017a \ licenses  خواهد شد.

تبریک میگویم، شما با کمک راهنمای نصب نرم افزار متلب ما موفق به نصب   شدید. حال می توانید آنرا اجرا کرده و از محیط آن لذت ببرید.

دوره آموزشی جامع نرم افزار متلب

اگر راهنمای نصب نرم افزار متلب ما برای شما مفید بود لازم است اطلاع دهم که یک دوره آموزشی جامع برای نرم افزار متلب نیز آماده کرده ایم که حدودا ده ساعت می باشد و تمامی چیزهایی که شما برای کد نویسی در نرم افزار متلب به آن نیاز دارید را به بهترین نحو ممکن آموزش می دهد. بعد از یک دهه فعالیت آموزشی مدرس دوره متلب، ما مدعی هستیم که کد نویسی را به بهترین نحو ممکن آموزش داده ایم. مطمئن باشید نمونه کارمان را در جاهای دیگر پیدا نخواهید کرد. قول می دهیم تنها با ده ساعت ما، کد نویسی نرم افزار متلب را کاملا جامع یاد بگیرید. 

 

 

 

 

اشتراک
ارسال ایمیل در صورت
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments